
ZaanZappen met Johan Philips
Zaanstad en burgerstress
Boeren, burgers, gepeupel van Zaanstad, als u heeft gestemd heeft u altijd een netwerk in de gemeenteraad.
Even googlen: Stress is slecht voor de gezondheid. Het kan leiden tot psychische klachten zoals slaapproblemen en moeheid, somberheid en psychose. Ook kan je last krijgen van lichamelijke klachten, zoals hartkloppingen, een gejaagd gevoel, een hoge bloeddruk en veel zweten. Dit zijn signalen dat de stress te veel wordt of te lang duurt.
De gemeente Zaanstad zorgt voor stress bij zijn inwoners. Door niet te luisteren, niet te reageren op vragen of meldingen en door te proberen inwoners kapot te procederen. Er zijn in de loop der jaren voorbeelden te over geweest. Als je geen netwerk bij de gemeenteraad hebt, dan ga je nat bij het ambtenarenkorps. Stress, stress en nog eens stress.
Een recent voorbeeld stond deze week in de krant; een gezin wil graag meer ruimte in huis creëren door een tweede dakkapel te bouwen. Er zijn in de straat al meerdere woningen met zo’n dakkapel, dus er is een precedent. Geen probleem dus? Ammehoela! De gemeente weigert een vergunning te verlenen. Naar de rechter ermee, maar die geeft de bewoners gelijk. Nou, dan gaat de jura (juridische afdeling) van Zaanstad toch fijn traditiegetrouw naar de Raad van State. Want als Zaanstad een bewoner stress wil bezorgen halen ze het onderste uit de kan.
Helaas bezorgde de Raad van State de gemeente stress. Zij gaven de bewoners gelijk. Gewoon die vergunning verlenen en als er geen gegronde bezwaren uit de buurt komen mogen die mensen gewoon hun dakkapel bouwen.
Gelul om oud ijzer noemt men dat in de Zaanse volksmond. Je kan mij niet vertellen dat de jura zonder medeweten van het college van B en W naar de RvS hobbelt. Dat college lijkt dat dus allemaal maar oké te vinden; burgertje zieken.
Boeren, burgers, gepeupel van Zaanstad, als u heeft gestemd heeft u altijd een netwerk in de gemeenteraad. Gebruik dat netwerk en voorkom burgerstress. Dat is namelijk slecht voor de gezondheid.
Fijne week
Johan Philips

ZaanZappen met Johan Philips
Niet integer
De term ‘niet integer’ wordt binnen de fusiepartij GL-PVDA vaak als politiek wapen ingezet. Lees hoe dit in Zaanstad leidde tot beschuldigingen, afscheidingen en een verziekte sfeer

Is het u al opgevallen dat sinds de fusie van GroenLinks en PVDA de term ‘niet integer’ wel erg vaak valt?
In Zaanstad beschuldigde PVDA burgemeester Hamming eerst zonder feiten te noemen DZ fractievoorzitter Juliette Rot van niet integer zijn. Hij werd door externe onderzoekers op zijn nummer gezet. Zege voor Rot, blamage voor Hamming.
Toen PVDA eigen Eylem Köseglu tegen de burgemeester en zijn interventieteam inging werd zij van ‘niet integer’ zijn beschuldigd en afgeserveerd. Het landelijk bestuur van GL-PVDA is het daar niet mee eens en wil dat Köseglu op nr 1 van de kieslijst komt. En zo geschiedt het. Met als gevolg dat vier fractieleden en twee wethouders opstapten.
Twee van die opgestapte raadsleden komen nu niet op de kieslijst van GL-PVDA, tot hun eigen teleurstelling. Zij zouden namelijk – u raadt het al – niet integer zijn. Een integriteitsonderzoek veegde de aantijgingen weer aan de kant, maar het kwaad was alweer geschied.
De politieke concurrenten GroenLinks en PVDA konden elkaar niet afdoende bestrijden en besloten te fuseren. Nu proberen ze elkaar van binnenuit te elimineren met ‘niet integer’. Althans, zo lijkt het.
Heb je geen tegenargument? Dan roep je ‘Niet Integer!’ En raadslid naar de politieke slachtbank.
Tenzij ze lekker tegenstribbelen natuurlijk.
Fijne week
Johan Philips
ZaanZappen met Johan Philips
Olie en Vuur
D66 heeft in 7 regeringsdeelnames nog nooit een kabinet voltooid. Een analyse van de olie-en-vuur relatie met CDA, PvdA en VVD. Waarom het volgende kabinet waarschijnlijk het 8e wordt dat stranden zal.

D66 nam in de periodes 1973–1977, 1981–1982, 1994–1998, 1998–2002, 2003–2006, 2017–2022 en 2022–2024 plaats in de Nederlandse regering.
Niet één van deze kabinetten haalde de eindstreep. Eén keer doordat D66 wegliep.
De meeste van deze kabinetten vormden zij samen met CDA en PVDA. En een paar met VVD.
Daarin bleek steeds weer dat PVDA en CDA totaal niet door één deur konden. CDA, PVDA en D66 is in de loop van de geschiedenis geen goed huwelijk gebleken. Vanwege de eeuwige verschillen in standpunten. En PVDA en VVD werkte ook niet lekker.
Nu moet Jetten naast deze drie altijd met elkaar ruziënde partijen ook nog GroenLinks erbij betrekken.
Of Jetten de VVD overstag krijgt of niet, dit zal het achtste kabinet worden dat D66 niet zal uitzitten. En dat is dan wederom hún schuld.
Water en vuur! Of is het olie en vuur?
En dan laat ik nog maar de persoonlijke mening van een D66 formateur over de VVD en hun fractievoorzitter buiten beschouwing.
Ik hoor Wilders over twee jaar al gieren van de lach.
Fijne week,
Johan Philips
ZaanZappen met Johan Philips
Tolerantie voor structurele overlast
Wanneer protest structurele geluidsoverlast veroorzaakt, slaat tolerantie om in ongenoegen. Moeten bewoners het maar slikken als beroepsdemonstranten, betaald door organisaties als Animal Equality, hun woongenot vergallen? Een pleidooi voor meer verantwoordelijkheid bij actievoerders en Ahold-Delhaize.

Het gaat al lang niet meer over het ‘waarom’, maar over het ‘hoe’ er wordt gedemonstreerd. Dat inwoners enorm veel overlast ondervinden van demonstraties wordt door advocaten afgedaan met “overlast is geen geldige reden voor het inperken van het demonstratierecht, volgens de Wet Openbare Manifestaties. Demonstraties veroorzaken nu eenmaal soms hinder. Misschien vervelend, maar in een democratie moet je hier tolerantie voor opbrengen.”
Dus, in een democratische moet de burger het maar gewoon slikken dat mensen vanuit andere werelddelen worden ingevlogen -zoals dat bij Ahold-Delhaize het geval is- om jouw woongenot structureel te vergallen. Want het gaat ook niet over hinder die ‘soms’, maar maandenlang structureel wordt uitgeoefend. Met fluitjes en sirenes. Waar je in het begin nog tolerant over de protesten zou hebben gedacht, ben je dat gedoe op een gegeven moment wel zat. Democratie is dan Demon-cratie geworden. Het doel al ver voorbij geschoten.
Wordt het niet eens tijd dat beroeps demonstranten tolerantie voor de door hunzelf opgewekte intolerantie gaan opbrengen?
Hoezo komen mensen -die door Animal Equality een salaris worden betaald- onze democratie misbruiken door hier structureel en ongestraft geluidsoverlast te veroorzaken?
In Zaandam staan o.a. Brazilianen betaald te demonstreren tegen hoe men zich in de Verenigde Staten niet aan de afspraken houdt hoe met varkens om te gaan.
Stuur je advocaten naar Amerika om daar processen aan te spannen.
Ga dan in Amerika op je fluitje blazen. Eens kijken hoe tolerant ze er dáár op reageren.
Aan de andere kant, wordt het ook niet eens tijd dat Ahold-Delhaize door onze overheid wordt aangesproken op het feit dat
De Amerikaanse dochterondernemingen zich nog altijd niet aan gemaakte afspraken hebben gehouden? Is het niet voor de varkens, dan wel voor de bewoners van Zaandam.
Fijne week,
Johan Philips
Fractie2 maanden geledenStatement Democratisch Zaanstad inzake Agenda-initiatief Groep de Boer
ZaanZappen met Johan Philips1 maand geledenNiet integer
Nieuws2 maanden geledenDemocratisch Zaanstad (DZ) blijkt roepende in de woestijn die gelijk kreeg
Milieu, duurzaamheid, ruimtelijke en gebiedsontwikkeling1 maand geledenAardgasvrij Krommenie: Veel Beloften, Weinig Concrete Plannen
Veiligheid, handhaving en publieke dienstverlening1 maand geledenBieb Zaandam geplaagd door overlast weer volledig open na motie en overleg
ZaanZappen met Johan Philips2 maanden geledenOlie en Vuur
Fractie2 weken geledenKarin Lassooy sluit zich per direct aan bij Democratisch Zaanstad
Wonen, vastgoed, buitenruimte, bereikbaarheid2 dagen geledenZaanstad verliest rechtszaak parkeren Gouwpark – wie gaat dit oplossen?



















