

Milieu, duurzaamheid, ruimtelijke en gebiedsontwikkeling
’Windmolens moeten en zullen er komen’
De gemeente gaat op zoek naar geschikte plaatsen voor windmolens in het Zaanse deel van het Noordzeekanaalgebied. De tegenstanders, waaronder DZ, waren donderdag kansloos.
Het gaat met de windmolens net zo als de biomassacentrale. Die moest er zou er komen en naderhand bleek het een slechte energiebron. Verbranding van hout levert weinig energie op, waardoor netto meer CO2 uit de schoorsteen komt dan bij kolen en gas.
In heel Nederland schieten de megalomane windturbines gelijk paddenstoelen uit de grond. Het was al bekend dat deze afzichtelijke industrie – tot wel 300 meter hoog – een grote bedreiging vormt voor ons landschap en onze natuur. Ze steken uit tot ver boven de horizon en leiden de aandacht af van alles wat zo mooi is aan ons vlakke land. Daarnaast is er sprake van massale vogel- en insectensterfte onder (bedreigde) soorten die in aanvaring komen met de enorme rotorbladen.
Gezondheidsschade
Minder bekend is dat het (laagfrequente) geluid van windturbines ernstige schade veroorzaakt voor de gezondheid van omwonenden. De trillingen zijn weliswaar niet hoorbaar, maar dringen door tot in de kern van ons lichaam. Dit veroorzaakt onder meer oorsuizen, geheugen- en concentratieverlies, hoofdpijn en slaapstoornissen. Mensen met hartklachten lopen zelfs een grotere kans op beroertes en hartinfarcten.
De dekselse klimaatlobby wringt zich in allerlei bochten om de gezondheidsschade te bagatelliseren. Men moet en zal de zogenaamd ‘groene’ agenda er doorheen drukken. Zo werd bijvoorbeeld gezegd dat het ‘toeval’ zou zijn dat mensen die in de buurt van windturbines wonen zoveel gezondheidsklachten ontwikkelen. Nu is er grootschalig onderzoek gedaan waarbij meer dan driehonderd recente wereldwijde studies naar de gezondheidseffecten zijn geanalyseerd. De resultaten zijn onomstotelijk: de eerdere onderzoeken worden bevestigd en de klachten kunnen niet anders worden verklaard dan door de trillingen van windturbines.
Woonwijken niet ontzien
Op grond van het Klimaatakkoord moeten er in Nederland tot 2030 nog vele duizenden windturbines worden bijgebouwd. Ook in Zaanstad. Om de ‘klimaatdoelstellingen’ van 2050 te halen moet er nog een veelvoud bijkomen. In ons dichtbevolkte land betekent dat onvermijdelijk dat gebieden in de buurt van woonwijken niet kunnen worden ontzien. Een ramp voor de omwonenden.
Volstrekt onacceptabel
Democratisch Zaanstad vindt het volstrekt onacceptabel dat de gezondheid van Nederlanders en inwoners van Zaanstad op het spel wordt gezet om de zinloze energietransitie met windmolens te realiseren. Windmolens op land zijn helemaal niet nodig. Áls men de CO2- uitstoot al terug zou willen dringen, dan is de enige reële optie om volop in te zetten op kernenergie.
artikel NHD 3-2-2023

artikel De Orkaan 3-2-2023:

Erfenis giftige kunststoffen uit de windindustrie blootgelegd
Toxic Blade Time Bomb: nieuwe studie legt de schaal bloot van de erfenis van giftige kunststoffen in de windindustrie. Lees hier het artikel:
Toxic Blade Time Bomb: New Study Exposes Scale of Wind Industry’s Poisonous Plastics Legacy
Wil je op de hoogte blijven?
Laat hier je e-mailadres even achter en we informeren je !
Milieu, duurzaamheid, ruimtelijke en gebiedsontwikkeling
DZ vraagt uitleg over groot bunkerstation Havenstraat Zaandam
Bewoners van de Havenstraat in Zaandam maken zich zorgen over een mogelijk bunkerstation van 78 meter. Democratisch Zaanstad vraagt opheldering van de gemeente. Waarom werd dit in Amsterdam geweigerd maar in Zaandam wel toegestaan?

Bewoners van de Havenstraat in Zaandam maken zich zorgen over de mogelijke vestiging van een veel groter bunkerstation voor hun deur en Democratisch Zaanstad heeft de gemeente nu om opheldering gevraagd. De steiger is al gecreëerd en het is de bedoeling dat er een bunker van 78 meter lang komt te liggen. De gemeente Amsterdam weigerde daarvoor een vergunning af te geven.
Gezien de lengte zullen er tonnen aan brandstof in zo’n schip passen en dat op zo’n vijftien meter afstand van woningen en het te ontwikkelen Hembrugterrein, stelt DZ. De partij citeert in technische vragen het vonnis in de rechtszaak over de weigering van het bunkerstation in Amsterdam, waarin staat ‘Daarnaast strookt een bunkerstation van deze omvang niet met het publieke gebruik en het openbare karakter van het wandelpad op de strekdam, dat door aankomende bewoning van de Houthaven een steeds belangrijker publiek karakter krijgt als uitwaaipunt aan het IJ’ en ‘Het bunkerstation zal het open zicht op het IJ belemmeren. Tot slot vormt het bunkerstation een belemmering voor de mogelijke ontwikkeling van zonnepanelen op de strekdam.’
Onderbouwing
Na de weigering van de vergunning door Amsterdam in april 2021 zijn de exploitanten van het bunkerstation, direct uitgeweken naar Zaandam, aldus DZ. De partij wil graag onderbouwd zien welke verschillen er juridisch, planologisch en technisch zijn waardoor het bunkerstation wel toegestaan en vergund zou moeten worden in Zaandam en in Amsterdam niet. Welke meerwaarde, in het algemeen belang, ziet Zaanstad, om deze aanvraag te honoreren en voorziet de gemeente juridische procedures als het gaat om het honoreren van deze aanvraag?
Bron: Zaanstad.nieuws.nl
Milieu, duurzaamheid, ruimtelijke en gebiedsontwikkeling
Geen Windturbines bij Noorder IJplas: Gedeputeerde Staten Tegen Windmolenplannen
Aanleiding onderzoeksresultaten gebieds- en soortenbescherming en negatief advies Rijkswaterstaat over verkeersveiligheid

Gedeputeerde Staten gaan Provinciale Staten adviseren om definitief geen toestemming te geven voor het plaatsen van drie grote windturbines bij de Noorder IJplas in Amsterdam, zo’n beetje op de grens met Zaanstad. De aanleiding zijn nieuwe onderzoeksresultaten over gebieds- en soortenbescherming en een negatief advies van Rijkswaterstaat over de verkeersveiligheid.
De energiecoöperaties Amsterdam Wind en NDSM Energie zijn de aanjagers van de plannen voor de drie turbines. Op 31 maart vorig jaar vroegen zij bij de provincie de omgevingsvergunning aan die nodig is om af te wijken van het geldende bestemmingsplan. Daarvoor was eerst een verklaring van geen bedenkingen van Provinciale Staten nodig, maar die kwam er niet. De coöperaties gingen daar tegen in beroep.
Vogels en vleermuizen
Op het moment dat Provinciale Staten de plannen dwarsboomde liepen er nog onderzoeken voor de vergunningen die nodig zijn vanwege gebieds- en soortenbescherming. ‘De verwachting was dat deze vergunningen verleend konden worden en de bouw van windmolens niet in de weg zouden staan. Echter, nu de onderzoeken gepubliceerd zijn blijkt dat de bouw van windmolens de instandhouding van vogelsoorten kan schaden. Ook blijken er risico’s te bestaan voor het voortleven van vleermuissoorten in hun natuurlijke verspreidingsgebied,’ schrijft de provincie nu.
Coenplein
‘Daarnaast is ook de ontwerpvergunning gebiedsbescherming geweigerd, omdat niet kan worden uitgesloten dat door het project de natuurlijke kenmerken van onder meer Natura 2000-gebied Ilperveld, Varkensland, Oostzanerveld & Twiske zullen worden aangetast. Ook blijkt uit onderzoek van Rijkswaterstaat dat de bouw van windturbines zou leiden tot een onaanvaardbaar risico voor de verkeersveiligheid aan het nabijgelegen Coenplein.’
bron: ZaanstadNieuws
Milieu, duurzaamheid, ruimtelijke en gebiedsontwikkeling
DZ stelt vragen inzake ‘Signalen ondermijnende activiteiten op de Hemkade te Zaandam’
Dhr. I. Moens is strafrechtelijk veroordeeld en dient ook een schadevergoeding te betalen aan de dochter van de familie Groen

Democratisch Zaanstad heeft op 21 augustus jl. vragen ingediend over mogelijke ondermijnende activiteiten op de Hemkade te Zaandam.


- Wonen, vastgoed, buitenruimte, bereikbaarheid1 maand geleden
DZ faliekant tegen raadsvoorstel Zaanse Schans
- Nieuws1 maand geleden
De Zaanse Schans verdient beter – Waarom de stem van ondernemers telt
- Grondbeleid2 maanden geleden
DZ heeft gemeente gewaarschuwd, helaas niet geluisterd. Resultaat schade van € 575.000 !
- Mensen met een verhaal1 maand geleden
De Zaan Kleurt Rood
- ZaanZappen met Johan Philips2 maanden geleden
Met z’n allen naar de Zaan
- Milieu, duurzaamheid, ruimtelijke en gebiedsontwikkeling1 maand geleden
DZ vraagt uitleg over groot bunkerstation Havenstraat Zaandam
- ZaanZappen met Johan Philips1 maand geleden
Geen goed idee
- Nieuws2 weken geleden
Help Juliëtte Rot in haar strijd tegen onrecht – Steun de crowdfunding voor de contra-expertise!